a

“Mc Dandik''in Çekimleri Başladı

Bahruz Rza | 00:18 |


Ragga Oktay’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini yapacağı, 4 yıldır senaryosu üzerinde çalıştığı ilk sinema filmi “Mc Dandik”in çekimlerine başlandı.


Yapımcılığını Ragga Oktay ve Hakan Yıldız’ın, yönetmenliğini de Ragga Oktay ve Cem Yaz’ın üstlendiği “Mc Dandik”in öykü ve senaryosu da Ragga Oktay’ın kendisine ait. Kubilay Tuncer ve Cem Yaz’ın katkılarıyla senaryonun şekillendiği filmin çekimleri başladı.
'Romantik müzikal komedi' türünde olan bu film için, yüzlerce oyuncu ve dansçı uzun bir hazırlık sürecinden geçti. Onlarca mekan organize edildi, gerçeküstü mekanlar yaratıldı, yüzlerce kostüm dikildi. Ragga Oktay, büyük titizlikle ve uzun süren çalışmalar sonucu çekimlerine başlanan “Mc Danik” filmi ile hayallerine ulaşmanın ilk adımını attı.
Filmde Dandik ve Has İttir adlı iki farklı karakteri canlandıracak olan Ragga Oktay, "Bu filmin önce beyniyim, sonra oyuncusu, müzisyeni ve yönetmeniyim. Filmin fikir sahibi olabilirim ama bunu çok güzel bir ekip kurarak daha da güçlü bir hale getirdik. Mümkün olduğu kadar beynimizdeki fikre yaklaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Uzun ama verimli bir ön hazırlık süreci yaşadık. Kendimi bir sinema filmi için tecrübe olarak hazır hissettiğim bir dönem. Bugüne kadar bulamadıkları bir görsellik ve müzikalite seyirciyi bekliyor olacak. Hatta sloganımız şu 'Komedisiyle, aşk hikayesiyle, müzikleriyle bugüne kadar yapılmamış bir film Mc Dandik. İzleyicileri çok değişik bir dünya ile buluşturacağız' Örneğin büyük bütçesiyle ve büyük emeğiyle bugüne kadar rastlanmamış bir hapishane yaptırıyoruz. Filmin en büyük sürprizlerinden biri bu. Heyecanlı ve mutluyum" dedi.
İstanbul ve İzmit’te kurulacak özel bir plato da 4 hafta da çekilecek filmin ana kadrosu ise; Ragga Oktay (Dandik ve Has İttir adlı  2 ayrı karakter), Zerrin Arıkan (Aslı), Lemi Filozof (Fiko), Sümer Tilmaç (Has Baba), Özay Fecht (Has Anne), Asım Can Gündüz (Mc Sallama), Gülüm Baltacıgil (Sinem), Muhammed Solihu (Yeşil Dev), Emmanuel Mele Jason (40 Cent)’dan oluşuyor.
 
Filmin konusu:
 
Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim Dandik (Ragga Oktay), zorluklarla dolu bir hayatın içinde iyilik ve dürüstlükle aşkının peşinden koşarken kötü bir adamın düşmanlığını ve hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı ASLI’yı (Zerrin Arıkan)  tesadüfen yeniden bulan DANDİK, en yakın arkadaşı FİKO (Lemi Filozof) ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar. Hiçbir zorluk karşısında geri adım atmayan, hapse düşünce bile ayakta kalmayı başaran DANDİK, sevdiğine ve hayallerine kavuşabilecek mi?  Kötü adamla olan savaşı nasıl son bulacak ve bu savaştan kim galip çıkacak?
 Pek çok sürprizi olan “Mc Dandik” sinema filminin Kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.


Kateqori: